Ülevaade Google Search 2017 aasta otsingust:

Millised teemad olid maailmale tähtsad aastal 2017, mis puudutasid inimesi kõige rohkem? Sellele võib vastuse saada just Google otsingutulemusi kokku võttes.

2017 võtmesõna oli inglise keeles HOW? Eesti keelde ümber panduna küsisõna erinevates lausetes muutub aga mõte on sama – kuidas olla ühiskondlikult aktiivne, osavõtlik ja teistega arvestav. Kuidas olla julge ja ennastületav et me elaksime paremas maailmas.

Kuidas saavad alguse metsatulekahjud? Kui palju on maailmas põgenikke? Kuidas aidata …üleujutuse ohvreid; põgenikke; Puerto Ricot; Mehhikot jne? Kuidas vaadata päikesevarjutust? Kuidas olla enesekindel naine? Kuidas liikuda edasi?

Vaata siit Google ülevaatlikku videot:

Eesti enimotsitud sõnad ja fraasid Google´s 2017 aastal olid

ID kaardi sertifikaadi uuendamine, iPhone 8, valimistulemused, palgakalkulaator, Politsei ja Piirivalveamet, iPhone X, Fidget Spinner, tuludeklaratsiooni esitamine, Smart ID, Coop pank.

Nende otsitulemuste põhjal saab 2017 aasta kenasti kokku võtta: kõige suurem üleriigiline segadus oli ID kaardi turvaauk, inimesed otsisid teavet kuidas sertifikaati uuendada ning alternatiivseid maksevõimalusi kasutada. Toimusid kohalike omavalitsuste valimised. Valitsuse otsus muuta maksusüsteemi ajas inimesed otsima palgakalkulaatorit. Lapsed läksid hulluks Spinnerit ja täiskasvanud iPhone ihaledes. Turule tuli uus pank – Coop Pank

Suurematest sündmustest on puudu ainult Laste- ja Noorte Laulu- ja Tantsupidu. Aga ilmselt oli sellega kõik nii selge et internetiotsingut polnud appi vaja.  🙂